ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 6,160
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 965,976
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,610,508

فرماندارشهرستان آران وبیدگل: مهارت های فنی و حرفه ای در حکم ابزاری چند منظوره برای رسیدن به اشتغال و کارآفرینی جوانان می باشد

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، حبیب اله پورابراهیمی رئیس مركز آموزش فنی وحرفه ای آران وبیدگل در تشريح اين خبر گفت: جلسه کمیته مهارت از کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری با حضور اسماعیل بایبوردی فرماندار،آقابیکی معاون فرماندار، مقدم بخشدارمرکزی شهرستان وروسای ادارات شهرستان عضوکارگروه برگزار گرديد.
حبیب اله پورابراهیمی ضمن ارائه گزارشي از عملکرد مرکز در این شهرستان و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار در مورد ارائه پیشرفت تهیه و تنظیم سند توسعه مهارت شهرستان و همکاری کلیه ادارات شهرستان وشهرکهای صنعتی مطالبی را بیان نمود.
درادامه فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر تدوین سند نیازهای مهارتی جوانان این شهرستان تاکید کرد و گفت: گردآوری نیازمندی های مهارتی و آموزش جوانان جویای کار در شهرستان آران و بیدگل می تواند در ایجاد کسب و کارهای نوین و اشتغال زایی بسیار مفید باشد.
وی همچنین مهارت های فنی و حرفه ای را در حکم ابزاری چند منظوره برای رسیدن به اشتغال و کارآفرینی جوانان شهرستان آران و بیدگل نام برد و افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان می تواند با اجرای 12 درصد از 5000 مهارت های مصوب خویش در طول یک سال زمینه های اشتغال زایی جوانان شهرستان را فراهم کند.
ایشان افزود: مهندسی معکوس ماشین آلات و قطعات فرش ماشینی را طرحی نوین برای رفع نیاز صاحبان صنایع شهرستان به این گونه از ماشین آلات در آینده  نام برد و افزود: تشکیل اتاق فکر و هیئت های اندیشه ورز در ایجاد مهارت آفرینی جوانان این شهرستان مهم و تاثیرگذار است.
بایبوردی تصریح کرد: در برنامه های توسعه ای نیازمند تدوین سند توسعه مهارت در شهرستان آران و بیدگل هستیم تا فرآیند توسعه اشتغال زایی در این شهرستان شتاب بیشتری بگیرد.
فرماندارشهرستان آران وبیدگل بر ضرورت دوره آموزشی «آمادگی شغلی» از طریق آموزش فنی و حرفه ای همراه با اعطای گواهینامه ای با عنوان دوره کارورزی اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال «دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی» با هدف افزایش مهارت و اشتغال جوانان و ایجاد انگیزه در بنگاههای اقتصادی برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرا می شود.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل خبر داد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان در دولت تدبیر و امید تعداد 9 هزار و 813 نفر را در دوره های آموزش مهارتی  و یک میلیون و 479 هزار و 347 نفر ساعت در 240 حرفه شغلی را  برای کسب و کار و اشتغال زایی آموزش داده و تصریح کرد: آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرستان آران و بیدگل نیز در دولت تدبیر و امید تعداد 4 هزار و 212 نفر در دوره های آموزش مهارتی  و یک میلیون و 162 هزار و 351 نفر ساعت در 85 حرفه شغلی را آموزش داده اند.
   1398/8/4 08:51    تعداد بازدید :  181

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 181
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )