ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 6,159
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 965,975
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,610,507

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با استاندار بوشهر: آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت نقاط ساحلی و بندری موردتوجه است ...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با استاندار بوشهر گفت: پوشش آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت نقاط ساحلی و بندری موردتوجه قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، علی اوسط هاشمی صبح پنج‌شنبه نهم آبان، در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکنون در عرصه مهارت‌آموزی در حوزه صیادی اقدامی نشده است و با توجه به استقرار بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور در دیر و وجود ظرفیت کشاورزی تولید خارج از فصل باید مرکز مهارت‌آموزی در این عرصه موردتوجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بندر دیر دارای بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور و ظرفیت بالایی در عرصه تولید محصول گوجه‌فرنگی و گردشگری دریایی است که باید بر اساس این ظرفیت‌ها، مهارت‌آموزی موردتوجه قرار بگیرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان از ظرفیت بالایی در عرصه مهارت‌آموزی برخوردار است که برای سایر شهرستان‌ها به‌ویژه شهرستان دیر باید بر اساس توانمندی‌های تولیدی و اشتغال‌زایی مرکز مهارت‌آموزی ایجاد شود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: سرمایه‌های موجود در بندر دیر باید ارتقاء داده شود و بر اساس توانمندی این شهرستان لازم است مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای موردنیاز مردم تأسیس شود.
هاشمی افزود: پرورش ماهی در قفس در دریا یکی از ظرفیت‌های دیگر استان بوشهر است که باید بر اساس آموزه‌های فنی و مهارتی، سرمایه‌گذاران در این حوزه آموزش ببینند تا تحولی بزرگ ایجاد شود.
وی تصریح کرد: جهت‌گیری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این مقطع زمانی معطوف به استان‌های ساحلی است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هفت استان ساحلی در کشور وجود دارد هرچند تاکنون به سازمان توسعه دریایی نرسیده‌ایم ولی با توجه به نقش مهم دریا در توسعه و اقتصاد کشور و پایداری جمعیت ساحل‌نشین نباید این ظرفیت نادیده گرفته شود.
 
نگاه ویژه به ظرفیت های دریایی ایجاد شود
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: باید نگاه ویژه به ظرفیت های دریایی ایجاد شود تا سهم، اثر و نقش آن در پیشرفت و توسعه کشور دیده شود. هدف از این نگاه تمرکززدایی در حوزه ملی با توزیع توان مربی‌های اقصی نقاط کشور مستعد جهت رشد و جهش است که یکی از آن‌ها در کنگان رقم خورد که به مرکز تربیت مربی و ارتقا مهارت تبدیل می شود.
هاشمی بیان کرد: باید در بعد آموزش استان بوشهر به ظرفیت بالایی دست یابد که برای تحقق این مهم از نیروهای مربی پروازی استفاده می‌شود.
 
واگذاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به بخش خصوصی
وی از واگذاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: باید چنان رغبتی به فعالیت در حوزه مهارت آموزی ایجاد شود که مربیانی که از مرکز فارغ‌التحصیل می‌شوند بعداً درخواست ایجاد آموزشگاه‌های آزاد کنند در برنامه آتی میان‌مدت کل آموزشگاه‌های دولتی مهارتی و حرفه‌ای به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید در جایگاه حاکمیتی برنامه‌ریزی و فعالیت کند که شامل صلاحیت حرفه‌ای، سنجش، صدور گواهینامه، برپایی آزمون‌ها، استانداردهای مهارتی و آموزشی است که روی این بخش‌ها ورود جدی‌تری می‌شود.
   1398/8/11 12:07    تعداد بازدید :  113

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 113
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )