خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 20
بازدید امروز 9,321
بازدید دیروز 22,490
بازدید این ماه 984,075
بازدید کننده ماه قبل 675,452
بازدید ماه قبل 738,919
بازدید کل 34,067,227

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان: شتاب بخشی به توسعه اقتصادی هر جامعه مستلزم توسعه مهارت و ارتقای توانمندیهای نیروی کار است ...

نخستین ویدیو کنفرانس مجمع ملی مربیان و کارشناسان با حضور علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، معاونین، مدیران ستادی و ادارات کل استان ها و نمایندگان منتخب کارشناسان و مربیان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نخستین ویدیو کنفرانس مجمع ملی مربیان و کارشناسان با حضور علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، معاونین، مدیران ستادی و ادارات کل استان ها و نمایندگان منتخب کارشناسان و مربیان، 15 اردیبهشت ماه برگزار شد.
 
متن سخنرانی حسین فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان:
 
با عرض سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزيزان
به حول و قوه الهي نخستین نشست مجمع ملی مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را در حالی برگزار می کنیم که مقارن با هفته بزرگداشت مقام معلم و ایام پربرکت ماه مبارک رمضان در سال جهش توليد است امید آن دارم که با بهره مندي از فیوضات و برکات الهی در این ماه ضيافت الله بتوانیم گامی هدفمند و مؤثر در مسیر ارتقاي جايگاه اجتماعي مهارت و تقویت جایگاه سازمان آموزش فني و حرفه اي و ارتقاي شأن و منزلت مهم ترين سرمايه هاي اين سازمان يعني مربیان گرانقدر و کارشناسان تلاشگرش برداریم.
در اهميت و ضرورت تشكيل مجمع ملي مربيان و كارشناسان سازمان آموزش فني و حرفه اي به طور خلاصه مي توان گفت:
ايجاد اين ساختار عمل به تأكيد صريح قرآن كريم در فضيلت شور و مشورت و نص " و امرهم شوري بينهم " و آموزه هاي دين مبين اسلام در استفاده از خرد جمعي در اداره امور است. خصوصأ پيچيدگي هاي دنياي امروز و وظايف سنگين سازمانها در عمل به وظايف و كارآمدي و ايجاد رضايتمندي خدمات گيرندگان و تأمين خواسته هاي مردم و دولت با منابع ناكافي در مقابل نيازهاي نامحدود، نياز به تدبير جمعي و هم انديشي هاي سازماني را دو چندان مي سازد.
امروزه شتاب بخشي به توسعه اقتصادي هر جامعه مستلزم توسعه مهارت و ارتقاي توانمنديهاي نيروي كار است.به عبارت ديگر مهارت موتور محركه رشد اقتصادی جوامع به شمار می رود و برای تأمين نیروی کار ماهر و بهره ور   تمرکز بر اموزشهای فنی و حرفه ای کیفی و منطبق با نياز بازار كار ضرورت اجتناب ناپذير دنياي امروز است . از این روی به یقین می توان گفت که تمرکز بر توسعه مهارت نيازمند هم انديشي و عزم ملي است، اما توسعه اين فكر در سطح ملي نيازمند وجود يك هسته و كانون قوي توليد فكر و انگيزاننده است . بديهي  ایجاد اين کانون با توجه به رسالت سازمان آموزش فني و حرفه اي بايد در اين سازمان نضج مي گرفت. و شايسته ترين سرمايه انساني كشور برای حضور و نقش آفريني در آن بدون شك مربيان و كارشناسان اين سازمان خواهند بود. اين رهيافت و رويكرد بسيار ضروري و ارزشمند حاصل فكر و انديشه بلند جناب آقاي مهندس هاشمي  ریاست محترم سازمان آموزش فني و حرفه اي است كه در همان بدو ورود به سازمان فرمودند:" براي ارتقاي جايگاه مهارت در كشور به پارلمان مربيان و كارشناسان مهارت مي انديشيم." و خدا را شكر كه امروز اين مهم با تلاش جمعي به منصه ظهور رسيد.
به مربيان و كارشناسان عزيزي كه رأي اعتماد همكاران را كسب نموديد و در  واقع اخلاق نيكوي فردي و اخلاق شايسته حرفه اي و سازماني شما مورد قبول و تكريم همكاران قرار گرفت تبريك و تهنيت عرض مي كنم و آرزو مي كنيم روز به روز بر سرمايه اجتماعي شما افزوده شود و اين سرمايه گرانقدر را در خدمت توسعه ملي قرار دهيد.
رویکرد بنیادین مجمع ملی مربیان و کارشناسان، ارتقا جایگاه خرد جمعی،  بهره مندی از مشارکت فکری و تبادل تجربیات موثر مربیان و کارشناسان محترم در ستاد و ادارات کل می باشد و هدف غایی این مجمع شناسایی و تعیین چالشها و مشکلات فراروی آموزشهای مهارتی و متعاقبا ارائه راه کارهای مناسب برای اصلاح و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای است. توانمند سازی نظام آموزش فنی و حرفه ای، استقرار نظام کار آمد سنجش و پایش نظام آموزشی با رویکرد کنترل کیفی از جمله اهدافی است که با تاکید بر آن می توان به سوی توسعه پایدار میهن عزیزمان گام برداشت.
امیدوارم مربیان و کارشناسان محترم منتخب برای بهبود سیستم، حداكثر مساعي و مشاركت را داشته باشند و توان خود را برای بهبود اموزشهای فنی و حرفه ای به کار گیرند. 

   1399/2/20 13:26    تعداد بازدید :  485

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 485
5.7/10 (تعداد آرا 21 نفر )