لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 1,043
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 512,961
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,792,436

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای اصفهان خبر داد: ضرورت تلفیق شیوه های الکترونیکی با نظام آموزش دوگانه برای عبور از بحران کرونا

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان طبسی مدير كل استان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا، ۱۲۰ هزار نفر در مراکز دولتی و غیردولتی فنی و حرفه ای استان اصفهان آموزش دیده اند، اظهار داشت: در سال گذشته، بالغ بر ۲۰ میلیون نفر. ساعت در ۵۴ مرکز دولتی و یک هزار و ۲۰۰ آموزشگاه فعال در بخش غیردولتی مهارت کسب کرده اند.

اخوان بر ضرورت تلفيق شيوه هاي الكترونيكي با طرح آموزش دوگانه جهت عبور از بحران كرونا تأكيد كرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای اصفهان با اشاره به اینکه در طرح «آموزش دوگانه»، ۳۰ درصد آموزش به صورت تئوری می‌تواند از طریق مجازی به مهارت جو آموزش داده شود، تصریح کرد: ۷۰ درصد بخش یادگیری مهارت در واحدهای صنفی آموزش داده می‌شود که هر فرد با قرارگیری در یک واحد صنفی می‌تواند به دور از تجمع و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی مهارت اندوزی کند.

وی افزود: با رویکرد تغییر در شیوه ارائه دانش و مهارت در واحدهای فنی و حرفه ای از ۲۷ اسفندماه سامانه یادگیری مجازی در کنار آموزش‌هایی در بستر شبکه‌های اجتماعی فراهم شد تا بیشتر آموزشگاه‌ها از قالب سنتی خارج شوند و آموزش‌ها در فضای مجازی اعم از تجارت الکترونیک، مارکتینگ دیجیتال توسعه یابد.

اخوان طبسی با اشاره به ضرر اقتصادی آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای گفت: با توجه به آنکه اکثر این آموزشگاه‌ها اجاره‌ای هستند متحمل ضرر اقتصادی شدند؛ اما برخی از همین آموزشگاه‌ها می‌توانستند تهدید بحران کرونا را به فرصت تبدیل کنند؛ برای نمونه بالغ بر ۴۰۰ آموزشگاه طراحی دوخت در استان اصفهان وجود دارد که در بحران کمبود تولید ماسک و گان تنها ۲۰ آموزشگاه فعال بودند و درآمدزایی هم داشتند.

   1399/3/1 09:40    تعداد بازدید :  157

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 157
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )