ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 24,661
بازدید دیروز 29,324
بازدید این ماه 986,980
بازدید کننده ماه قبل 722,611
بازدید ماه قبل 800,971
بازدید کل 28,658,333

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان اصفهان: آموزش دوگانه، اقدامی مناسب برای برون سپاری و تضمین اشتغال افراد است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، طي شانزدهمين سفر دو روزه علي اوسط هاشمي معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در بيست و ششم و بيست وهفتم خرداد ماه سال جاري به استان اصفهان، آرش اخوان طبسي مدير كل استان اصفهان در نشست مدعوين با رؤساي ادارات، مراكز شهرستان، اعضاي مجمع كارشناسان و مربيان، نماينده انجمن صنفي آموزشگاههاي آزاد استان و كاركنان، سخنراني كرد.
آرش اخوان طبسی افزود: اصفهان دارای ۵۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و حدود یک هزار و ۲۵۰ آموزشگاه آزاد فعال بخش خصوصی است و بیشترین تعداد مرکز آموزشی را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی اظهارداشت: سالانه ۱۲۰ هزار نفر در ۲ بخش دولتی و خصوصی آموزش کسب می‌کنند که به طور تقریبی ۵۰ درصد در مراکز دولتی و ۵۰ درصد توسط بخش خصوصی اعم از آموزشگاه‌ها و صنایع انجام می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اصفهان ادامه داد: حضور پر رنگ بخش غیردولتی با توجه به تنگناهای بودجه‌ای می‌تواند اقدامی موثر در برون رفت از این چالش باشد.
وی خاطرنشان کرد:  مشارکت بخش خصوصی اعم از آموزشگاه‌های خصوصی و صنایع به واسطه تجهیزات بروز و تعامل با بازار نقش موثری در توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای دارد.
اخوان طبسی با اشاره آغاز طرح "آموزش دو گانه" تصریح کرد: این روش اقدامی مناسب برای برون سپاری و تضمین اشتغال افراد است که در اصفهان با الگوگیری از کشور آلمان و منطبق بر بخشنامه‌های داخلی بومی سازی شده است.
وی اضافه کرد: افراد در این روش ضمانت صد در صدی اشتغال دارند و در  بسیاری از مراکز مورد استقبال قرار گرفته است‌.
اموزش دوگانه نوعی آموزش فنی و حرفه‌ای است که بر اساس شناسایی فرصت‌های اشتغال، برگزاری هم‌زمان دوره‌های مهارتی مبتنی بر نیاز واحدهای تولیدی در یک زمینه تخصصی، در دستور کار قرار می‌گیرد و آموزش عملی و نظری مبتنی بر نیازها توامان برای جذب نیروهای متخصص و کارامد ارائه می‌شود.
 

   1399/4/2 11:21    تعداد بازدید :  89

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 89
8/10 (تعداد آرا 1 نفر )